Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Amis trojček
OdgovorObjavljeno: 26.2.2008 21:41 
Novinec

Kraj: Ljubljana
Potrebujem pomoč pri odločitvi.Sedaj imam kabelski internet in kabelsko tv.Internet plačujem Amisu, tv pa telemachu, posebej pa imam še stacionarni telefon- telekom.Zanima me, če ima kdo kakšne informacije, o trojčku Amis??Malo me moti, ker do sedaj nisem imela izkušenj s telefonskimi linijami, kar se tiče interneta.Do sedaj sem zelo zadovoljna z kabelskim internetom, vendar so stroški znatno višji, če imam za vsako stvar svojega ponudnika.Ali mi lahko pomagate pri odločitvi.

Lp Maca

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27.2.2008 01:19 
Starosta

pozanimaj se kako amis "dostavi" svojo storitev prek kabla..vrjetno gre prek telemacha ce ze ma telemach centralo tam...drugače pa seštej use storitve (internet + tv + telefon) pa poglej kako ponudbo ma amis / telemach / t-2 / siol / tuš telekom pa primerjaj :)

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27.2.2008 21:16 
Novinec

To primerjavo sem že naredila, vendar me bolj zanima kakšna je razlika med : kabelskem in telefonskim prenosov podatkov?? Sem namreč laik na tem področju.Ali ne bo nobenih zapletov pri prenosu podatkov, kakšnih večjih izpadov...? Kajti zelo veliko delam preko interneta in e-maila, zaradi posla.

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27.2.2008 21:30 
Starosta

Zdej za laika ni velike razlike ..internet na dom dobiš..pa tv pa telefon.
Predvidevam pa da so izpadi povsod isti.

Če bi se pa sam moral odločat med adsl in kabelskim internetom bi se odloču za kabelski internet ker se mi zdi bol stabilen.

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 2.3.2008 21:59 
Starosta

Kraj: Bližina letališča SKOKE
Ena posebnost po kablu ali po žici.
Po kablu imaš lahko 2, 3 ali še mogoče več TV. Pri ponudniku preko telefona, pa lahko imaš samo eden ali največ 2 TV internet in telefon ni problmatično.
Če pa si več kot 2 km od tel. centrale, pa gre običajno samo 1 TV.
to so glavne omejitve.

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 3.3.2008 22:34 
Novinec

Hvala za odgovor.Od centrale smo oddaljeni 500m zračne linije, imeli pa bomo samo 1 tv.V skrajnem primeru mi še vedno ostane kabelska, če se odločim še za drug tv.

Lp

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 6.3.2008 15:40 
Sodelavec Amis
Sodelavec Amis

Najboljše, da pokličeš naše svetovalce na brezplačno telefonsko številko 080 20 10 in jim pustiš podatke o lokaciji (naslov in tel.št.). Na podalgi preveritve ti bodo ustrezno svetovali. Lahko pa mi pošlješ podatke kar v ZS.

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11.3.2008 13:12 
Novinec

Zdravo! Bom kar ukradel to temo.

Sem amisova stranka in placujem za 1.5 mega na kablu 28.79 eur. Kabelski operater je ljubljanski kabel. Ko sem hotel obnovit pogodbo z amisom, so mi rekli na supportu 080 20 10, da ne morejo nic spreminjat, ker da amis ni vec v pogodbi z ljubljanskim kablom (oz. telemachom).

Meni ta strosek za tako relativno majhno hitrost ni glih vsec ampak ne vem, kaj naj naredim. Amis noce nic, Telemach ma pa tut precej bedne ponudbe za internet only. Kje je konkurenca? Meni se zdi, da je zmeraj slabse in da operaterji ki imajo cez zice, ponujajo premalo internetnih ponudnikov.

Skratka, da ne dolgovezim: a so mi na supportu 080 20 10 dali pravi odgovor in pogodbe z mano Amis ne more spreminjat al naj zatezim komu mimo 080 20 10?

Hvala in sori za offtopic, zamina me sicer tudi amisov trojcek...

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19.3.2008 11:23 
Sodelavec Amis
Sodelavec Amis

Z kabelskim operaterjem Ljubljanskim kablom še vedno sodelujemo, ker imamo še kar precej uporabnikov, ki uporabljajo kabelski internet v okviru tega operaterja. Novih uporabnikov v okviru tega kabelskega operaterja pa res ne priklapljamo več.

Trenutno je precej bolj aktualna ADSL ponudba, ker imaš lahko vse troje (internet+telefon+TV) pri enem ponudniku pa še cenovno je zelo ugodno. Če želiš lahko preverim kaj je na tvoji lokaciji mogoče in ti sporočim nabolj ugodno možnost. Lahko mi pošlješ svoje podatke v ZS.

Če pa res vztrajaš pri kabelskem internetu ti lahko pošljem aneks za spremembo paketa v okviru obstoječe kabelske ponudbe. To možnost še vedno nudimo našim obstoječim uporabnikom.

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23.3.2008 17:57 
Starosta

Kraj: Bližina letališča SKOKE
Vprašanje:

Kako pa je v novih blokih v Mb s priklopom trojčka.
Nekdo se vseli v stanovanje, naprimer Magdalena na taboru.

Na koga se naj obrne, da dobi priklop trojčka.
Ali je amis ponudnik tudi v novih stanovanjih.

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26.3.2008 14:35 
Sodelavec Amis
Sodelavec Amis

Novinec je napisal/-a:
Vprašanje:

Kako pa je v novih blokih v Mb s priklopom trojčka.
Nekdo se vseli v stanovanje, naprimer Magdalena na taboru.

Na koga se naj obrne, da dobi priklop trojčka.
Ali je amis ponudnik tudi v novih stanovanjih.

Amis je ponudnik naštetih storitev (trojčka) na lokacijah, kjer ima zgrajeno svoje omrežje oz. kjer omrežje dopušča priklop vseh treh storitev.

Obrne naj se na 080 20 10, ker ji bodo strokovnjaki svetovali.

Na vrh
 Odsoten Profil  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21.9.2008 16:05 
Novinec

Živjo, imam par vprašanj glede paketa trojka plus.

So kake omejitve koliko TV-jev lahko imaš gor priklopljenih? V mojem primeru bi rad imel 3 TV-je gor, če bi šlo.
Baje je prepustnost kablov, žic oz. temu namenjene infrastrukture okoli 20/1 v naši ulici (Celje). Oddaljenost od centrale je 1100m (zdaj čigave ne vem ;))

Hitrost 10/768 je edina na voljo?

Na vrh
 Odsoten Profil  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu