Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Odjava storitev Amis
OdgovorObjavljeno: 14.2.2015 19:32 
Novinec

Imam zanimivo negativno izkušnjo z odjavo storitev amis. Več kot 8 let sem bil naročnik amis storitev (internet + fiksna telefonija) in je zadeva kolikor tolkor funkcionirala do obdobja v zadnjem letu ko so se vrstili večkratni izpadi in nedelovanje interneta in fiksnega telefona (zadnje 3 mesece se skoraj sploh ni dal več uporabljati za pogovor daljši od minute). Seveda smo ob okvari skoraj vedno klicali na amis števiko za podporo običajno po dolgem čakanju v vrsti dobili drugega telefonista , ki nam je vedno zagotavljal da bo napaka odpravljena. Nekaj časa je vse delovalo potem pa spet isto. Ker so se težave vedno bolj pogosto pojavljale (tudi večkrat dnevno) so se po nekaj mesecih (!) pri nas oglasili vzdrževalci sistema da bi ugotovili in odpravili napako. Naj še razložim, da na našem območju amis nima svojega kabelskega sistem in gostuje na kablu KTV društvau oz. zavoda. Ugotovili naj bi da je modem star že skoraj 8 let in ga je treba zamenjat. Modem thompson so zamenjali in spet po nekaj urah prekinitev oz. nedleovanje interneta in fiksnega telefona. In spet se je zgodba ponavljala. pa se čez 1 mesec spet oglasita vzdrževalca in tokrat zamenjata KTV vtričnico za koaksialni kabel.
nekaj sta brkljala in prekljapljala še po razdelilni kabelski omarici in rekla da je napako težko odpraviti ker signal prekinja , lahko da je napaka v notranji inštalaciji itd. ter odšla. Spet je nakajkrat dnevno internet prekinjal fiksni telefon pa je bil neuporaben. Ves ta čas so redno prihajale položnice za amis storitve preko plačane preko trajnega naloga. Ker sem po enem letu imel že vsega zgoraj omenjenega dosti sem po pogovoru z sosedi , ki so že koristili konkurenčnega ponudnika z svojim optičnim sistemom v zgradbi odločil da zamenjam. 5 dne v mesecu so mi priklopili optični kabel ter z mojim poblastilom odjavili amis storitev in storitev KTV operaterja kabla. Najbolj zanimivo kar se je nato zgodilo je bilo, da sem potem še za dva meseca prejel položnice za amis storitve po odjavi amis storitev plačane preko trajnika. Ker se mi je bilo to nelogično sem poklical na amis rekalmacije in razložil situacijo. Nič ne skrbite gospod bomo posredovali naprej itd. mi je zagotavljal telefonist na liniji ker sme bil zaradi negativnih izkušenj nezaupljiv sem zahteval kontakt kjer bi lahko zahtevo pisno posredoval oz. nekoga , ki se direktno ukvarja z reklamacijami oz. z računi. Po dolgem pogovoru sem dobil le e-mail : reklamacije@amis.net. Da ne bom predolg: poslal zahtevek za vračilo in odjavo trajnega naloga in skenirane priloge dokazil 14 dni nobenega odgovora, klical , poizvedoval v računovodstvu, tajništvu, pisal e- maile v računovodstvo tajništvo itd. Napotovali so me nazaj na reklamacije, češ da se zadeva rešuje da bom obveščen itd. . Po vsem tem po mojem telefonskem insiteiranju dobil prvi uporaben pisni odgovor neke administratorke , da je bila po njihovem storitev ukinjena 1mesec in 4 dni po tem ko so jim iz novega operaterja priporočeno poslali (za kar imam njihovo pisno izjavo) odjavo storitev. Včeraj sem po pošti spet (po več kot 3 mesecih od dejanske odjave) prejel položnico -trajnik v katerem imam za plačilo - nekaj 5 EUR obračunano iz povračila 2 mesečne neuporabe njihovih storitev, seveda so mi zaračunali še 13,11 administrativnih stroškov odjave. Zdaj pa res ne vem kaj naj naredim ? Ali so v amis-u res toliko finančno obubožali ,da naj jim podarim še tam minorni znesek če sem jim že po njihovem podaril približno 50 EUR? KTV operater bi mi lahko poslal račun za 5 dni uporabe v zadnjem mesecu pa si očitno ni hotel ukvarjati z zaračunavanjem kaj šele da bi izstavil račun za skoraj 2 mesece neuporabe in administrativnih stroškov odjave. Vsem , ki razmišljate o odjavi bi svetoval, da storitve amis odjavite vsaj 2 meseca prej in najamete odvetnika. Lep pozdrav vsem uporabnikom amis-a

Na vrh
 Odsoten Profil  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom